Acasa | Diverse | Gloria Buzău a luat bătaie, la scor, pe teren propriu

Gloria Buzău a luat bătaie, la scor, pe teren propriu

gloria

Gloria Buzău a pierdut meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Dunărea Călăraşi, în etapa a 23-a a Ligii a II-a. Formația oaspete a învins cu scorul de 4-0. În urma acestei înfrângeri, Gloria are șanse minime să mai prindă locul 6, ultimul care duce în play-off.

Dunărea Călăraşi s-a dovedit sâmbătă un adversar prea puternic pentru Gloria Buzău. Ocupanta poziţiei secunde în prima serie a Ligii a II-a a, Dunărea Călărași, a câştigat lejer partida din Crâng, consolidându-şi locul care o va duce la barajul pentru Liga I. Oaspeții au macat prin Balint, în minutul 16, Kanda, în minutul 39, Alami, în minutul 68, și Vădrariu, în minutul 86.

În urma acestei înfrângeri, Gloria Buzău are șanse minime să mai prindă ultimul loc care duce în play-off. După 23 de etape, Gloria se află pe locul 8, cu 27 de puncte, cu 8 mai puține decât SC Bacău, ocupanta locului 6.